LASY PAŃSTWOWE WSPIERAJĄ NASZĄ AKADEMIĘ


    W projekcie „Wakacje z futbolem i naturą”  weźmie udział 60 zawodników  z naszego klubu .  Realizacja projektu trwaćać będzie od początku 15.06.2023 a zakończona  20.08.2023r.

Zajęcia sportowe odbywać się będą głównie na terenie stadionu MKS Limanovia, a także w miejscowości Muszyna, gdzie zorganizowany zostanie obóz piłkarski dla zawodników naszego klubu.

W tym czasie każdego dnia zostaną zorganizowane po dwie jednostki treningowe, podczas których trenerzy pracowali nad poprawą sprawności ogólnorozwojowej, koordynacyjnej oraz technicznej zawodników uczestniczących w zajęciach. 

Każdego dnia zawodnicy otrzymają ciepły posiłek, wodę mineralną a także owoce oraz elektrolity .

Podczas realizacji programu trenerzy będą dbali również o poszerzanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania się, gdzie zaproszony dietetyk przeprowadził wykład na temat jak powinien odżywiać się sportowiec w zależności od wieku .

Kolejnym tematem programu bydzię poszerzenie i zapoznanie dzieci z ogólnorozumianą wiedzą o lasach. Trener Sebastian Wójcik, który na co dzień jest również nauczycielem biologii oraz przyrody, przeprowadzi wykład na temat jak zachować się na terenach leśnych oraz jak korzystać z dobrodziejstwa lasów, a także  jak zachować się podczas spotkania z dziką zwierzyną w lesie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a wykład zakończył się wycieczką po okolicznych lasach . Trenerzy wyróżnili najbardziej aktywnych uczestników warsztatów medalami .

Podczas organizacji programu zawodnicy kilkukrotnie korzystali będą z limanowskich basenów, a także uczestniczyli wycieczce krajoznawczej na Limanowską Miejską Górę, gdzie kolejnym tematem  był wykład przewodnika górskiego na temat  „Beskid Wyspowy i okolice”, gdzie młodzi zawodnicy wysłuchają ciekawych opowieści historycznych o Beskidzie Wyspowym.

Nie zabraknie również gier i zabaw na świeżym powietrzu takich jak podchody, Turbo-Kozak, biegów przełajowych trasami królowej Powiatu limanowskiego  Mogielicy .

Głównym celem organizacyjnym będzie spędzenie wolnego czasu wakacyjnego na świeżym powietrzu, oraz popularyzacja spędzania czasu na terenach leśnych. Jak się okazało świadomość dzieci i młodzieży w tematach związanych z zachowaniem w lesie, znajomością roślinności oraz zwierząt nie jest zbyt wysoka, dlatego tym bardziej cieszy program w którym przyszło nam uczestniczyć dzięki uprzejmości Lasów Państwowych. 

Close Menu