LASY PAŃSTWOWE WSPIERAJĄ NASZĄ AKADEMIĘ


    W projekcie „Wakacje z futbolem i naturą”  udział wzięło 60 zawodników  z naszego klubu .  Realizacja projektu trwała od początku wakacji (3.07.2023) a zakończona  20.08.2023r.

Zajęcia sportowe odbywały się głównie na terenie stadionu MKS Limanovia, a także w miejscowości Muszyna, gdzie zorganizowany został obóz piłkarski dla zawodników naszego klubu.

W tym czasie każdego dnia zostały zorganizowane po dwie jednostki treningowe, podczas których trenerzy pracowali nad poprawą sprawności ogólnorozwojowej, koordynacyjnej oraz technicznej zawodników uczestniczących w zajęciach. 

Każdego dnia zawodnicy otrzymali ciepły posiłek, wodę mineralną a także owoce oraz elektrolity .

Podczas realizacji programu trenerzy zadbali również o poszerzanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania się, gdzie zaproszony dietetyk przeprowadził wykład na temat jak powinien odżywiać się sportowiec w zależności od wieku .

Kolejnym tematem programu było poszerzenie i zapoznanie dzieci z ogólnorozumianą wiedzą o lasach. Trener Sebastian Wójcik, który na co dzień jest również nauczycielem biologii oraz przyrody, przeprowadził wykład na temat jak zachować się na terenach leśnych oraz jak korzystać z dobrodziejstwa lasów, a także  jak zachować się podczas spotkania z dziką zwierzyną w lesie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a wykład zakończył się wycieczką po okolicznych lasach . Trenerzy wyróżnili najbardziej aktywnych uczestników warsztatów medalami .

Podczas organizacji programu zawodnicy kilkukrotnie korzystali z limanowskich basenów, a także uczestniczyli wycieczce krajoznawczej na Limanowską Miejską Górę, gdzie kolejnym tematem  był wykład przewodnika górskiego na temat  „Beskid Wyspowy i okolice”, gdzie młodzi zawodnicy wysłuchali ciekawych opowieści historycznych o Beskidzie Wyspowym.

Nie zabrakło również gier i zabaw na świeżym powietrzu takich jak podchody, Turbo-Kozak, biegów przełajowych trasami królowej Powiatu limanowskiego  Mogielicy .

Głównym celem organizacyjnym było spędzenie wolnego czasu wakacyjnego na świeżym powietrzu, oraz popularyzacja spędzania czasu na terenach leśnych. Jak się okazało świadomość dzieci i młodzieży w tematach związanych z zachowaniem w lesie, znajomością roślinności oraz zwierząt nie jest zbyt wysoka, dlatego tym bardziej cieszy program w którym przyszło nam uczestniczyć dzięki uprzejmości Lasów Państwowych. 

Zamierzone efekty zostały  zrealizowane w 100% poprzez wykłady, warsztaty , wycieczki a przede wszystkim zajęciom sportowym na wolnym powietrzu .

Nadleśnictwo Limanowa przekazało nam baner oraz flagi, które towarzyszyły nam podczas zajęć sportowych, niestety nie wszędzie mogliśmy je  zabrać ze sobą .

Informacja o naszym projekcie została przekazana do lokalnych mediów oraz została opublikowana na naszych  fanpagach .

  W trakcie realizacji zadania promowaliśmy Lasy Państwowe poprzez umiejscowiliśmy flagi z  logotypem Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Limanowa na stadionie piłkarskim. Zwracaliśmy uwagę podczas wycieczek leśnych na dbanie o czystość i porządek  lesie .


Nasz klub pokazał jak w otoczeniu kompleksów leśnych, z wykorzystaniem istniejącej bazy sportowej w ciekawy i atrakcyjny sposób można zorganizować imprezę sportową. Bliskość obcowania z naturą połączyła się z aktywnością fizyczną, a poprzez to w doskonały sposób zadbaliśmy o poprawę zdrowia uczestników tego wydarzenia .

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Lasów Państwowych za pomoc w organizacji przedsięwzięcia .

Close Menu